w

7 lat bez SLOTu

Byłeś tu 7 lat temu? Zapytał mnie zaskoczony SLOT-owicz: co się zmieniło od tego czasu? Po chwili zastanowienia stwierdziłem że… NIC.

I bynajmniej nie było to stwierdzenie negatywne. Minęło kilka lat. Zmieniłem się ja, moje oczekiwania wobec SLOTu, ale cały czas jest ta sama atmosfera.

Dla niewtajemniczonych: Festiwal SLOT  to co roku 5 dni, specjalne 5 dni. Ponad 100 różnych warsztatów, koncerty w każdym możliwym klimacie muzycznym, wykłady, 24-godzinna możliwość by nie spać, bo zawsze jest co robić, ludzie no i atmosfera. Ta szczególna, którą opisać się da wtedy kiedy tam jesteś.

Możesz wysłuchać całego podcastu na temat SLOTu 2015

 

11701180_1029009397109725_7227335103459311132_n
Jak się dobrze przyjrzysz zobaczysz Szymona. Mojego 7 latka który właśnie przegląda informator SLOtu

Atmosfera, w której kilka lat temu oczekiwałem by jak najwięcej wziąć dla siebie z tego co tam zastałem. Nie dało się pójść na wszystkie warsztaty, ale te na których byłem, wykorzystałem maksymalnie (to były warsztaty kabaretowe, a ja nie miałem zielonego pojęcia jak to jest być w kabarecie – więc wysysałem każdą informację od prowadzących, by zrozumieć wszystko. Owocem był występ w kawiarni w wirydarzu. Mój pierwszy kabaretowy. Jak się okazało po latach, nie ostatni, choć już w nieco innej scenerii, w innym mieście i klimacie).

Coś jednak się zmieniło. Zmieniło się moje życie. Przy moim boku znalazła się żona i dwójka dzieci. To wystarczająco, by życie wywróciło się do góry nogami 🙂

Dzieci podrosły, żona coraz młodsza i piękniejsza, więc w tym roku postanowiliśmy z całą rodziną udać się pod namiot na festiwal SLOT. Bynajmniej nie tylko w celach rekreacyjnych. To co również się we mnie zmieniło, to chęć nie tylko brania, ale i dawania. Pojawił się pomysł na warsztaty. Na czymś na czym się znam… choć paradoksalnie. Ale o tym zaraz…

11705335_1029007903776541_6833799438699754704_n
Język korzyści to nie ładne CV, to coś więcej… czyli warsztaty „Jak skutecznie i kreatywnie szukać pracy”

Poprowadziłem warsztaty „Jak skutecznie i kreatywnie szukać pracy” z punktu widzenia osoby, która sama rekrutuje do pracy. Ale też z punktu widzenia osoby, która… nie ma pracy. Oczywiście w rozumieniu pracy etatowej. Pracę stworzyłem i stwarzam sobie sam. Więc nie pracuję na etacie – znajduję klienta i z nim współpracuję. To nieco inny sposób myślenia.

Przez cztery dni starałem się pokazać że:

 1. Dobra praca to ta, w której się spełniasz. Dlatego wypełnialiśmy testy osobowościowe – by dowiedzieć się więcej o swoich naturalnych zdolnościach
 2. Zobaczyliśmy jak myśli pracodawca i jakie pytania mogą się z niego „wydobyć” podczas rozmowy kwalifikacyjnej
 3. Dla tych którym nie wystarczała praca etatowa – ustalaliśmy jaki „produkt” niosą z sobą i jak je wypromować
 4. W ostatni dzień rozmawialiśmy o Internecie – jak blog i newsletter wpływa na promocję produktu.

Były ciekawe momenty, np. jak ten po wypełnieniu testu osobowości. Odbyła się praca w grupach wg typów osobowości. Co ciekawe, najdłużej prace wykonywali sangwinicy, którzy są z założenia szybcy w działaniu.

Stało się tak gdyż zabrakło w ich grupie… słuchaczy. Sangwinicy mają to do siebie, że uwielbiają mówić i wyrażać swoje zdanie. W tej grupie każdy miał coś do powiedzenia. A to spowodowało długi czas oczekiwania na rozwiązanie zadania.

Jak zwykle życie weryfikuje jednostki w pracy grupowej.

Dzielenie się swoją wiedzą to też umiejętność, dlatego też cenię sobie bezpośredniość kontaktu na festiwalu. Tu nikt nie był bo musiał i każdy mógł powiedzieć swoje zdanie. To bezcenne. Dziś wiem jak można lepiej poprowadzić te warsztaty. A to wszystko dzięki SLOT-owi 🙂

Moje dzieciaki odnalazły się na festiwalu, ja z żoną – po tylu latach pauzy – również.  Już nie kręci nas siedzenie do rana i dużo czasu spędzaliśmy na polu rodzinnym… cały czas jednak są ludzie i to oni nadają charakteru temu miejscu. Po 7 latach nie zmieniło sie NIC. To znaczy wszystko jest tak jak powinno być, a ja odnajduję inne aspekty SLOTu, które mnie wkręcają na nowo w to miejsce.10984483_1029010910442907_4029690604890503114_n

By nie przedłużać zapraszam do posłuchania podcastu z tegorocznej relacji SLOT-owej.

A wszystkich zainteresowanych nagraniami z warsztatów „Jak skutecznie i kreatywnie szukać pracy” zapraszam do zapisania się na newsletter i do śledzenia fanpage-a JasnaStronaMocy, gdzie będę informował o ukazaniu się fragmentów nagrań.

 

 

 

 

 

Jedna z atrakcji naszej rodziny na SLOT

Podsumowanie:

O tym były warsztaty

Tu relacji ze SLOTów sprzed kilku lat

Znajdziesz mnie na:

Facebooku, Golden Line, Linkedin i słuchając audycji Jasna Strona Mocy w radiu Kontestacja

 

Krzysztof Burzyński

Dostępny doradca

6 komentarzy

Dodaj odpowiedź
 1. Dobra relacja. Jak zwykle w zoologicznej koszulce w paski ala Zebra 😀 Do przodu Krzyśku, pozdrowionka!

 2. Fajne zdjęcia!
  Najbardziej mi się podobało to z wykładu (na facebooku), gdzie widać głowy ludzi z irokezami a ty mówisz im jak szukać pracy 🙂

  • Co więcej to maja oni ciekawe pomysły i możliwości. On pasjonuje sie budową modelów a Ona jest grafikiem. Takie połączenie ma moc!

2 pingi oraz trackbacki

 1. Pingback:

 2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie chce mi się pracować!

Dwie wiadomości – dwa kłamstwa