w

Kolekcjoner informacji zwrotnych

Kiedy podążasz za własną pasją i chcesz być bardziej świadomy swojego potencjału to można to wykorzystać by pomóc innym. A pomagając innym – pomagasz sobie. Odkrywasz własne nieznane wcześniej możliwości, zarabiasz, wychodzisz z własnej strefy komfortu…Jednym słowem WYGRYWASZ

Innym ciekawym odkryciem jest, że inni dostrzegą w Tobie umiejętności i wiedzę nawet jeśli wprost nie będziesz im mówił co jest twoim darem.
Taką własnie rzecz odkryłem ostatnio w trakcie udzielania wypowiedzi do magazynu Galerie Handlowe.

Posłuchaj artykułu lub pobierz

Wiem że jedną z moich naturalnych umiejętności jest dyplomacja.  Bez żadnych specjalnych przygotowań czy wysiłków dążę do „równowagi sił”. Taka skłonność do tego by szukać tego co łączy ponad tym co dzieli. Dlatego mogę się porozumieć z osobami z bardzo rożnych branż, środowisk, czy osobowości.

Być może przez niektórych jest to postrzegane jako pójście na kompromisy lub uległość. Co nie zmienia faktu że nie zastanawiam się nad tym specjalnie dlaczego tak robię, po prostu TO jest we mnie. Mając tego świadomość używam tego by wprowadzić nieco spokoju wśród stron sporu.

Przez lata wielokrotnie stawałem w sytuacji osoby pomiędzy dwoma stronami. Pracodawca – pracownik, pracownik – pracownik, osoba – osoba. Nawet jak nie dążę do tego to i tak za moment orientuje się że znów wysłuchuję racji dwóch stron – bo obie mi ufają. Do dzisiaj mnie to dziwi mimo iż jestem tego świadomy.

Ta cecha została też zauważona przez redaktor piszącą artykuł w magazynie Galerie Handlowe. Choć treść wywiadu była zupełnie o czymś innym.

Udzielałem odpowiedzi na wiele pytań w kontekście branży zoologicznej. Jak już wcześniej kiedyś pisałem mam pewną znajomość tematu. Cały artykuł był kompilacją wypowiedzi kilku osób związanych z branżą zoologiczną i połączeniem tego w sensowny sposób przez redaktor panią Joanne Opalę.

Najciekawsza było dla mnie jednak interpretacja pewnej mojej wypowiedzi. Otóż było podane zagadnienie: Czy sklepy zoologiczne powinny mieć zwierzęta do sprzedaży czy ich nie powinno być. Ponieważ duża ilość sklepów jednak nie decyduje się na ich sprzedaż. Z bardzo rożnych powodów.

Moja wypowiedź  jak zwykle wyważała obie strony – przeczytaj sam.

 

gh-5-poprawione (1)

W tym wszystkim mam do przekazania taką myśl że robiąc jakieś działania z innymi lub dla innych (albo oba naraz) dostajesz jeden z najlepszych feedbacków jakich możesz żeby zobaczyć za co ludzie cie cenią i co w Tobie dostrzegają.

Jak bardzo można się zdziwić. Możesz przyjść komuś pomóc przy remoncie w domu a okaże się że większa wartością będzie twoja obecność.  Ktoś zatrudni cię do zrobienia  wizytówki a Ty możesz okazać się skarbnicą wiedzy o marketingu.

Albo masz firmę która sprzedaje dobre jakościowo produkty a klienci zauważają w Tobie specjalistę i szukają rad. Co to zmienia? Czasami może wszystko wywalić do góry nogami. Bo inni ludzie widza w Tobie to do czego zostałeś stworzony. Twoje powołanie, misję, wizję życiową….

Być może to co robisz teraz Ty albo Twoja firma może okazać się tylko dodatkiem do prawdziwej wartości jaką nosisz w sobie.

Zacznij zauważać co mówią, myślą i jak oceniają cie ludzie. Nie denerwuj się ani nie obrażaj jeżeli ci to nie pasuje. Nie każdy umie trafnie ocenić ani znaleźć od razu ten wyjątkowy charakter twoich działań który jest tylko Twój. Posłuchaj wielu głosów i podejmij się wielu różnorodnych zadań. To nakreśli ci prawdziwszy obraz samego siebie.

feedback-img

Jeżeli wydaje ci się to zbyt banalne, to zastanów się nad takim zdaniem –  Czy ostatnio wysilałeś się nad pokonaniem swojej słabości czy raczej udzielałeś się w czymś gdzie mogłeś pokazać swoje mocne strony?

Albo inaczej. Kiedy ktoś ostatnio powiedział ci komplement? I jak on brzmiał?

Jeżeli tak dawno ze nawet nie pamiętasz to może czas…zmienić towarzystwo….albo zacząć robić z innymi jakąś rzecz która sprawia ci radość.

Można pracować nad swoimi słabościami, ale skupiać się nad rozwijaniem swoich naturalnych umiejętności i darów.

Zadanie na dziś?

1. Zapytaj się małżonka, przyjaciela, bliskiego współpracownika co ceni w Tobie. Bez wazeliny, trzy rzeczy które uważa za twoją największa zaleta. Kolekcjonuj te informacje. One z czasem  nadadzą ci tożsamości.

2. Zrób coś by inni powiedzieli ci komplement. Wiesz jak? Pomóż komuś w czymś co sprawia Tobie przyjemność, Jest tez duża szansa że usłyszysz komplement. Usłysz go – nie po to by się rozkoszować nim narcystycznie lecz mieć większa świadomość swoich ważnych umiejętności.

A dla zainteresowanych całość wypowiedzi

 

Krzysztof Burzyński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy wiesz że źle przeprowadzona rekrutacja może kosztować az 17 tysięcy złotych!

Coś więcej niż matematyczne szanse!